Елис Елмас одигра од 76. минута во победата на Наполи кај тимот на Специја од конечни 1:4, и ја продолжи агонијата што се вели на нашиот интернационалец кога станува збор за минутажата оваа пролет.

Елмас едноставно не е омилен кај тренерот Џенаро Гатузо и тој се помалку добива шанса.

Тоа не беше причина неговиот тим денеска лесно и убедливо да дојде до трите бода, а стрлеци за гостите беа Зиелински, на два пати Осимен и Лозано.

Од друга страна пак тимот на Удинезе одигра 1:1 против Б0олоња на домашен терен,  а овие два тим се изедначија и на табелата со п0 40 освоени бодови.

 

sportmedia.mk