Македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли има нов клуб. Натурализираниот Македонец го напушти Бетис и се пресели во јапонскиот прволигаш Шига Лејкстарс со кого потпиша едногодишен договор.
Ова е 10-ти клуб за Вајли во кариерата. Претходно играше за Бруклин Нетс, потоа за Лудвигсбург, Аделаиде, Гран Канарија, Панатинаикос, Сарагоса, Будуќност и Бетис.

sportmedia.mk