Македонската репрезентација до 19. години и на вториот контролен натпревар во Босна и Херцеговина загуби со идентични 2:1.

Како и на првиот меч,  избраниците на в.д. селекторот Влатко Гроздановски имаа свои моменти на натпреварот но не успеаа да извлечат на крајот пизитивен резултат.

Стрелец на единствениот гол за нас беше Дашмир Елези од пенал, а вреди да се напомене дека ние игравме со играч помалку на овој меч уште од 60. минута.

 

sportmedia.mk