ГРЦИТЕ ПРОВОЦИРАА ВО СОЛУН

„Македонија е една и единствена, и таа е овде“

Европската фудбалска федерација (УЕФА) прекинувала меѓународни натпревари кои се играле во Македонија се додека не се отстранат транспарентите, но тоа не е случај во Солун

Првиот 1/16 финален натпревар од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа, помеѓу екипите на ПАОК и Шалке е во центарот на фудбалското внимание поради навивачите на грчкиот тим кои на централната трибина извадија транспарент „Македонија е една и единствена, и таа е овде".

Ваквиот потег може да се дефинира само како очигледна политичка провокација.

Европската фудбалска федерација (УЕФА) прекинувала меѓународни натпревари кои се играле во Македонија се додека не се отстранат транспарентите, но тоа не е случај во Солун.

ФОТО: Екипа

Поврзани

Најнови вести

Коментари