Селекцијата на Македонија заврши како четвртопласирана на меѓународниот фудбалски турнир „Трофеј Белград 2021“. Нашата репрезентација се враќа со скор од една победа (над селекцијата на Сараево) и два порази, еден од селекцијата на Војводина и другиот, денешниот за третото место од селекцијата на Софија.

На денешниот меч македонските млади фудбалери беа поразени со 1:0. Инаку победник на турнирот е селекцијата на Белград која во финалето ја победи селекцијата на Војводина со 4:1.

sportmedia.mk