Македонија (без додавки) на "ФОРМУЛА 1" во Монако! (ВИДЕО)

За Верстапен нема никакви додавки - само МАКЕДОНИЈА! Погоди од прва! Пред трката за големата награда на Монако, двајцата возачи на "Ред Бул", Рикардо и Верстапен ги забавуваа обожавателите на Формула 1. Еден од предизвиците беше да се погоди кое чие државно знаме е, па во листата се појави и македонското знаме. Рикардо покажа, Верстапен експресно одговори "Маcedoniaaa".

На ова што Рикардо рече дека знамето е навистина добро.

Поврзани

Најнови вести

Коментари