Фантастична партија на Мартин Томовски во дресот на Лудвигсхафен. Тимот на македонскиот репрезентативен голман на гостувањето кај Ерланген од 19-24 во рамките на Бундеслигата.

Главна причина за триумфот на Лудвигсхафен беше Томовски, буквално ја спушти ролетната, мечот го заврши со 17 одбрани, во игра беше 58. минути.

Ова беше само шеста победа за тимот на Томовски, кој се наоѓа во опасната зона.

sportmedia.mk