Магичниот гол на Бејл и спектакуларната реакција на коментаторите (ВИДЕО)

Герет Бејл засега се покажува како невиден џокер за Зинедин Зидан. Велшанецот само што влезе во игра во 61. минута, во 64. минута постигна еден од најубавите голови во историјата на финалињата на Лигата на шампионите, носејќи нова предност за Реал. СПЕКТАКУЛАРНО!

Бејл постигна магичен гол за ново водство на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Поврзани

Најнови вести

Коментари