Ненад Димитријевиќ и Хувентуд продолжија во победнички ритам, вчера славеа на гости кај Естудијантес со 90-83, а македонскиот репрезентативец имаше учинок од седум поени и два скока.

Нено го имаше потегот на мечот, постигна атрактивен кош, коментаторите на дуелот имаа интересен коментар.

 


sportmedia.mk