„Нероаѕурите“ убедливо стигнаа до 19-тата титула во Серија А, што беше причина за големо славје низ улиците на Милано.

Навивачите на Интер излегоа на улиците да го прослават Скудетото, а прв кој им се приклучи беше Лукаку. Белгискиот напаѓач, кој е еден од најзаслужните за шампионската круна, пееше „Шампиони, шампиони“ низ улиците на Милано.

sportmedia.mk