Фудбалерите на Црвена Звезда во финалето на Купот го победија Партизан по подобро изведување на пеналите 4:3, а на крајот на мечот е видена скандалозна ситуација кога играчот н домашните Марко Гобељиќ го соблече шорцот пред голманот на гостите Владимир Стојковиќ. Во еуфорија фудбалерот на Звезда заборави на фер-плејот и како треба да се однесува, а ова воедно беше одговор на изјавата на голманот на Партизан пред мечот, дека слободно може да го силуваат доколку Звезда го освои трофејот.

Па така Звезда по 14 години ја освои двојната круна, а Гобељиќ веројатно ќе заработи и казна.

sportmedia.mk