Кавадарци оваа година има многу причини за радост, фудбалскиот тим обезбеди место во „елитата“, Еуро Никел доправа ќе игра финале, додека Тиквеш остана во Супер-лигата.

Ракометарите по вчерашниот триумф над Работнички (25-18), пласманот во Супер-лигата, во солекувалната прославија лудо.

Видеото можете да го видите ТУКА. 

sportmedia.mk