Фудбалерите на Интер на најдобар можен начин денеска ја прославија титулата во италијанската Серија А. „Нероаѕурите“ го декласираа Удинезе на домашен терен со 5:1, а потоа почна прославата во која го добија и шампионскиот пехар.

Капитенот Хандановиќ го крена шампионскиот пехар и заедно со останатите свои соиграчи од терасите на Сан Сиро го изданија пред насобраната толпа навивачи, заедно да ја прослават титулата уште еднаш.


sportmedia.mk