Како што прво најавија од таборот на Елверум, а потоа и од РК Вардар 1961 беше потврдено, двата меча во Лигата на Шампионите меѓу овие две екипи ќе се одиграат во Скопје. Што секако дека е добра вест за ракометарите на нашиот шампион.

Веќе се знае дека во недела, на 21 февруари првиот меч ќе се игра во Скопје, како што и беше закажан претходно со почеток во 16 часот. Додека вториот, на кој требаше тимот на Елверум да биде домаќин, сепак ќе се игра исто во Скопје, но на 24 февруари, во среда, со почеток од 18:45 часот.

sportmedia.mk