Фудбалерите на Порто и Борусија (Д) само ја зголемија предноста која ја имаа по првите мечеви од осминафиналето на Лигата на шампионите и по првите 45 минути на реван дуелите вечерва со една нога зачекорија кон четврфиналната рунда.

Порто со голот од пенал на Серхио Оливеира во 19. минута води на гостувањето кај Јувентус и вече има 3:1 како вкупна предност од двата меча, додека Борусија (Д) со голот на Халанд во 35. минута води со 1:0 над Севиља и има сигурни 4:2 пред вториоте 45 минути на мечот во Дортмунд.

 

sportmedia.mk