Екипата на Пари Сен Жермен води со 1:0 по првите 45 минути на дуелот со Манчестер Сити на првиот меч од полуфиналето на ЛШ. Парижаните во 15. минути дојдоа во предност со погодокот на Маркињос. Имаа парижани уште неколку шанси но ниту една од нив не беше сериозна, а Сити најдобрата ја имаше во финишот на првиот дел кога Фоден се најде во убава позиција шутираше силно но голманот Навас одбрани.

 

sportmedia.mk