Пред денешната втора средба на македонската репрезентација во Перм се одигра неверојатен натпревар. Победникот меѓу Италија и Естонија се решаваше по продолжение, кое му припадна на директниот конкурент на македонската кошаркарска репрезентација за место на ЕП.

Естонците ја совладаа Италија со 101-105 и дојдоа до вториот триумф во овие квалификации.

Наскоро поопширно…

sportmedia.mk