Динамо синоќа во Загреб направи вистински чудо и се пласираше во следната фаза во Лига Европа, откако го совлада Тотенхем со 3-0 благодарение на хет-трикот на Мислав Оршиќ.

Во редовите на Тотенхем очекувано владее големо разочарување, тоа не го криеше голманот, Хуго Лорис.

„Повеќе од разочарани сме. Едноставно, ова е сработа. Се надевам дека сите во соблекувалната се чувствуваат одговорни за овој голем срам. Што можам да кажам, сите сме одговорни за ова што се случи“, порача капитенот на Тотенхем.

Тој додаде дека евроскиот фудбал е квалитетн и дека без почит кон противникот, секогаш стигнува казна, што пак им се случи токму на играчите на англискиот тим на чело со Мурињо.

ФОТО: Tottenham/twitter

 

sportmedia.mk