Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ и во следната сезона ќе ја гледаме во раманскиот шампионат, но во дресот на ЧСМ Слатина.

26-годишната ракометарка која настапува на левата бековска позиција беше член на Глорија Бузау, а во својата кариера има настапувано за Рапид Букурешт и Галаци кога станува збор за романските тимови.

Својата интернационална кариера ја започна во 2016 година, од Металург се пресели во Галаци.

sportmedia.mk