Тимот на Ливерул гледа во Доменико берарди долгорочна замена за Мохамед Салах.

Денешен „Газета“ вели дека тимот од Енфилд сериозно размислува да го доведе крилото на Сасуоло во своите редови, особено ако Мохамед Салах летово биде продаден.

Берарди зад себе има одлична сезона, во која забележа 30 настапи и фантастични 17 погодоци и осум асистенции и со тоа заслужи сериозна улога и во репрезентацијата.

Салах од друга страна има договор уште две години, но се погласни се шпекулациите дека самиот е гладен за нов предизвик. ПСЖ и Реал Мадрид се на готовс кога е Салах во прашање. ж

 

sportmedia.mk