Добри вести за навивачите на Ливерпул. Нивниот тим ќе биде посилен на викенд дербито против Манчестер Сити кој се игра в недела од 17:30 часот за најновото име во соблекувалната Озан Кабак, кој и официјнално доби дозвола за настап.

Тоа значи дека Јирген Клоп ќе има далеку помалку проблеми да го состави тимот, а ако на ова се додаде дека на последниот тренинг се приклучија и Фабињо, Садио Мане и Алисон тогаш Ливерпул може слободно да атакува на трите бода на овој меч.

 

sportmedia.mk