Англија - Лига куп

Ливерпул без муниција во Саутемптон

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на 22-годишниот играч за врска, Натан Реимонд

Првиот полуфинален натпревар од англискиот Лига куп, дуелот помеѓу екипите на Саутемптон и Ливерпул, заврши со минимален триумф на домаќинот.

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на 22-годишниот играч за врска, Натан Реимонд.

Претходно, фудбалерите на Манчестер Јунајтед забележаа сигурна победа од 2:0 во првиот полуфинален дуел против екипата на Хал Сити.

Поврзани

Најнови вести

Коментари