Екипата на Лил го чува првото место на табелата во Лига 1 откако вечерва со 2:0 ја совлада Ница во 35. коло. Турските репрезентативци Бурак Јилмаз и Зеки Челик ги постигнаа двата гола кои го вратија Лил на првото место на три кола до крајот на првенството.

Лил е прв со 76 бода, ПСЖ има 75 на второто место. Монако е трет со 71 бод.

Лил до крајот ќе игра со Ленс во гости, па со Сент Етјен дома и со Анже во гости.

sportmedia.mk