Фудбалерите на Леванте продолжија со серијата порази во шпанската Ла Лига. Вечерва на гостувањето кај Селта во Виго, тимот на Пако Лопез беше поразен со 2:0 со што го запиша и четвртиот последователен пораз.

Головите за Селта ги постигнаа Мендез (51′) и Солари (74′).

Во составот на Леванте нашиот Енис Барди беше стартер, но ја напушти играта во 68. минута при водство на домашните од 1:0.

 

sportmedia.mk