МИЛАН ПОВТОРНО ОДРИ НА ШОПИНГ

Лено помеѓу стативите

Челниците на Милан се подготвени да одвојат околу 15 мил. евра за 25-годишниот голман кој е дефиниран како идеална замена за 18-годишниот Џанлуиџи Донарума

Репрезентативниот голман на Германија и стандарден првотимец во дресот на Баер од Леверкузен, Бернд Лено, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на италијанскиот калчо гигант Милан.

Челниците на Милан се подготвени да одвојат околу 15 мил. евра за 25-годишниот голман кој е дефиниран како идеална замена за 18-годишниот Џанлуиџи Донарума.

Освен за тие на Лено, раководните лица на Милан се сериозно заинтересирани и за услугите на репрезентативецот на Англија, Џо Харт.

Поврзани

Најнови вести

Коментари