Главната ѕвезда на ЛА Клиперс, Каваи Ленард најверојатно ќе потпише нов договор со тимот од Лос Анџелес ова лето.

„Денес нема причина да се мисли дека Леонард ќе ги спакува куферите. Еден официјален претставник, кој не е од Клиперс, ја проценува веројатноста дека Ленард ќе ги напушти Клиперси ова лето на помалку од еден процент. Но, лигата добро знае дека Каваи може да ја откаже опцијата за обновување на договорот вреден 36 милиони долари и да стане слободен агент. Тимот милостиво му дозволува на Каваи да вози дома до Сан Диего, дури и ако доцни на тренинг. Повеќето луѓе мислат дека тој ќе остане“, пишуваат инсајдерите во НБА.

sportmedia.mk