Засега не е познато каде ќе ја продолжи својата тренерска кариера, многумина го поврзуваа со Јувентус, но во меѓувреме стигна вест дека во Торино се враќа Масимилијано Алегри.

Но, на насловната на „Л’Екип“ излезе вест дека Зидан дефинитивно нема да прави пауза и веднаш ќе тргне со новата работа. Овој медиум открива дека нема да биде чудо ако го видиме на клупата на репрезентацијата на Франција. Многумина во него гледаат како наследник на Дидие Дешамп по завршувањето на Европското првенство.

sportmedia.mk