Леброн Џејмс за првпат оваа сезона ќе пропушти натпревар од регуларниот дел од сезоната. Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс нема да игра против Сакраменто Кингс, во натпреварот кој е на програмата вечерва.

Леброн ги одигра сите досегашни 36 натпревари за Лејкерси оваа сезона и помина во просек 34 минути на паркетот, со просек од 25,8 поени, 7,8 асистенции и 8 скока.

Ова нема да влијае на неговиот настап на Ол-Стар мечот, каде ќе биде и капитен.

sportmedia.mk