На неполн час до почетокот на првите четврфиналени средби од Лигата на Европа, за нас во фокусот ќе биде мечот на „Максимир“ во Загреб, каде Динамо го пречекува Виљареал. Во составот на Динамо уште од првите секунди ќе биде нашиот репрезентативен двоец Адеми – Ристовски.


sportmedia.mk