Кирил Лазаров и Нант продолжуваат во победнички ритам, на домашен терен го запишаа петтиот триумф во низа, го совладаа Шамбери со 30-24 по пресврт.

Гостите пружија силен отпор, по првото полувреме имаа позитива од два гола 10-12. Нант одиграа одлично во продолжение, вториот период го доби со 20-12.

Лазаров беше стрелец на два гола од пет обиди.

Нант останува на третото место на табелата со 37 бода, пет за Монпеље.

sportmedia.mk