Нашиот репрезентивен селектор и капитен, Кирил Лазаров и неговиот тим Нант, финалниот турнир од завршницата на Лигата на Шампионите кој ќе се одржи во Арената „Ланксес“ во Келн ќе го одиграат пред празни трибини.

Ова е дефинитивно затоа што властите во Германија не дозволуваат публика, односно строгите Ковид протоколи се сеуште на сила.

Полуфиналните двојки ќе се знаат на 25 мај, а ова ќе биде втор финален турнир од ракометната Лига на Шампиони кои ќе се игра без публика по оној од минатата сезона секако.

 

The post Лазаров и Нант ќе играат пред празни трибини appeared first on sportmedia.mk.

sportmedia.mk