Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари на Б репрезентација за пријателски натпревари со Србија закажани на 19 и 20 јуни.

Собирот е закажан за ден 16.06.2021 година (среда) во 09:00 часот во Хотел Парк – Скопје.

sportmedia.mk