Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го скрати списокот за последните два квалификациски дуели против Финска на гости и со Швајцарија на домашен терен за место на ЕП 2022 година.

Лазаров одбра 21 играч, но стави и три резерви. Во составот се враќа Бојан Маџовски, кој поради повреда не се најде на претходниот список. Собирот е закажан за 26. овој месец во хотелот „Русија“, нашите момци ќе се подготвуваат во СЦ „Јане Сандански“.

sportmedia.mk