Новиот селектор на нашата машка ракометна репрезентација, Кире Лазаров, денеска објави скратен списокот на репрезентацијата за претстојните натпревари со Данска што ќе се играат во март во Скопје и во Алборг.

За дуелите со светскиот првак Лазаров ќе се потрпе на веќе проверени ракометари. Во изборот се најдоа 23 имиња:

Собирот е закажан на ден 06.03.2021 (сабота) во Хотел Александар Палас во Скопје со почеток во 12:00 часот.

sportmedia.mk