Главниот додавач на НФЛ тимот Хјустон Тексанс, Дешон Водсон се најде во центарот на секс скандал од кои веројатно ќе има сериозни последици.

Славниот 25. годишен спортист, е обвине од повеќе од дваесет припаднички на понежниот пол дека сексуално ги злоставувал, а најголем дел од нив се физиотерапевти односно масерки.

Полицијата потврди дека е отворена истрага против Вотсон, напоменувајќи дека се додека не утврди за што станува збор нема да дава подетални информации.

„Жена поднесе тужба за сексуално вознемирување во полициската управа во Хјустон“ – наведено е во соопштението.

Сепак, ова не е изолиран случај, затоа што во округот Херис, државата Тексас, Вотсон се соочува со дваесетина вакви пријави за сексуален напад, вознемирување, или па непристојно однесување.

 

 

 

 

sportmedia.mk