На дебито на Драган Стојковиќ – Пикси на кормилото на Србија, во Белград по првото полувреме на мечот од квалификациите за СП 2022 , 1:1. Голем шок за домашните беше водството на островјаните со голот на Браун во 18. минута, но до крајот на првиот дел, Влаховиќ успеа да донесе мало смирување во редовите на српскиот тим со гол за израмнување на 1:1.

Интересно е и во Љубљана, каде соседското дерби меѓу Словенија и Хрватска по првите 45 минути им припадна на домашните. Словенците со голот на Ловриќ водат од 15. минута.

 

sportmedia.mk