Роналд Куман, тренерот на Барселона на вчерашната прес-конференција ги коментираше наодите дека Лионел Меси има понуда од ПСЖ и дека по крајот на сезоната ќе си замине од Камп-Ноу.

„Не сум заинтересиран за таа приказна, затоа што прво не знам дали е вистина. Тоа е прво. Второ се надевам дека Лео ќе продолжи да игра за нас. Го реков тоа неколку пати. По мене тој би требало да ја заврши кариерата тука, затоа што е со нас цел живот, но тоа е одлука која треба сам да ја донесе“, коментираше Куман.

sportmedia.mk