Каталонците додека се подготвуваа за денешната средба со ПСЖ во рамките на Лигата на шампионите, на која треба да бркаат негатива од 4-1, тимот доби нов претседател.

„Лапорта има историја во односот со Меси и другите клубови, но само Лео знае што сака. Ние сите сакаме да остне со нас. За клубот е добро што има претседател како Лапорта, кој може да ги направи работите многу подобри.

Со него се сретнавме неколку пати до сега. Тој им дава голема самодоверба на тренерите, кај него резултатите се прво мерило. И тоа е нормално. Неговата посета на тренинг ни дојде добро, кажа неколку реченици во соблекувалната, веднаш се почувствуваа добри вибрации. Сега на нас е тоа да го пренесемена терен“, изјави Куман.

sportmedia.mk