Главниот тренер на Барселона Роналд Куман не се грижи за својата иднина. Дури и Барселона да не успее да ја освои титулата во Шпанија холандскиот стратег верува дека ќе остане тренер на каталонската екипа и идната сезона.

Уште од првиот ден претседателот на Барселона верува во мене, па не сум загрижен за мојата иднина во клубот. Потпишав договор со клубот на две години и се гледам себе си како тренер на Барселона и идната сезона. Кога ќе заврши оваа сезона ќе зборувам со првиот човек на клубот околу плановите за идната сезона. Последните неколку кола се поважни од мојата иднина.Медиумите пишуваат што сакаат и јас не можам да го контролирам тоа. За две недели ќе видиме што ќе се случи“, вели Куман .

sportmedia.mk