Кугларската федерација на Македонија, попладнево соопшти дека 8-то коло на македонската кугларска лига, а прво во пролетниот дел од сезоната е одложено на неодреден период.

ИО на КФМ во текот на наредната недела ќе се состане повторно и ќе донесе нова одлука околу продолжението на првенството. Причина за прекинот, велат од КФМ е бројот на заразени куглари со Ковид-19.

Од федерацијата посакаат што поскоро оздравување на заразените куглари и што поскоро одигрување на заостанатите натпревари од есенскиот дел на сезоната.

sportmedia.mk