РЕАЛ (М) ИМА ПОИНАКОВ ПЛАН

Крос стои на излезната врата

Поранешниот фудбалер на Баер од Леверкузен и на Баерн (М) е сфесен дека во следната сезона поголема минутажа ќе има Марко Асенсио и затоа сака да си замине од "Сантијаго Бернабеу"

Германскиот интернационалец Тони Крос, најверојатно ќе биде првиот фудбалер од редовите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), кој ќе ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Поранешниот фудбалер на Баер од Леверкузен и на Баерн (М) е сфесен дека во следната сезона поголема минутажа ќе има Марко Асенсио и затоа сака да си замине од "Сантијаго Бернабеу".

Голема е веројатноста дека Крос по пауза од неколку сезони повторно ќе го облече дресот на баварскиот гигант.

Поврзани

Најнови вести

Коментари