Првото полувреме меѓу Вардар и Елверум заврши со гол предност за гостите (20-21). Одбраната ќе мора да почне да функционира доколку македонскиот тим сака да дојде до вториот триумф оваа сеозна.

Од атрактивните голови во центарот на вниманието се најде Кристијан Дисингер, испрати вистински проектил во мрежата на противникот.

sportmedia.mk