Во Лигата на шампиони ќе има нови одложени средби. Кил на својата официјална страница извести дека еден член на тимот бил позитивен на коронавирус, па целиот тим добил решение за самоизолација.

Актуелниот европски првак на стартот на вториот дел од сезоната во Лигата на шампиони играше против Мотор, тогаш тестовите биле негативни. Но, по најновите тестирања еден член бил позитивен.

Кил нема да игра дуелот против Лајпциг во Бундес-лигата, како и мечот против Морот во Лигата на шампионите.

sportmedia.mk