Тихо Костадинов, нашиот репрезентативец денеска во меч од 1/32 финалето во Купот на Словачка успеа да се запише во листата на стрелците за својот Ружомберок и тоа против нисколигашот Нове Место. Тимот на Костадинов победи со 6:0 на гости, а Македонецот стрелаше во 30.минута за 2:0.Уште една потврда дека играчот за врска во нашата репрезентација е во добра форма во последно време.

 

sportmedia.mk