Foto> www.mfkruzomberok.sk

Македонскиот репрезентативец во дресот на Ружомберок имаше интересен меч против Нитра од 31.коло во словачкиот шампионат. Костадинов го почна мечот, а во 68. минута промаши пенал, противничкиот голман му го одбрани шутот, потоа доби жолт картон, но потоа се „извади“ со асистенција до Зигмунд за водство на Ружомберок од 1:0. Во 87 минута нашиот играч го напушти теренот откако беше заменет со Филински, а во финишот Ружомберок постигна уште еден гол и ја завери победата.

Ружомберок е прв во плеј-аут групата. Нитра е на последното место на табелата.

sportmedia.mk