Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов, беше асистент на гол во победата на Ружомберок од 1:0 над Похроние, во плеј-аутот во словачкиот шампионат.

Сето тоа се случи во 63. минута од мечот за вреден триумф, со кој веројатно и обезбеден конечен опстанок во првенството.

sportmedia.mk