Македонската кошаркарска репрезентација ги договара последните детали пред стартот на битката за место на Европското првенство 2022 година.

Александар Тодоров и неговите момци, квалификацискиот турнир во Перм го отвараат утре против Италија, дуелот е закажан со почет во 15:30 часот.

Селекторот на нашиот најдобар национален тим треба да го направи финалниот “рез” за оваа средба. Повеќе е јасно дека тројца од младите кошаркари мечот ќе го гледаат од трибини.

Македонија нема право на кикс, мора да почне да победува доколку сака да го фати последниот воз за ЕП.

Распоред на натпревари:
18. февруари: Италија – Македонија (15.30)
19. февруари: Македонија – Русија (15.30)
21. февруари: Македонија – Италија (13.00)
22. февруари: Естонија – Македонија (15.00)

sportmedia.mk