Бројот на заразени со коронавирусот во екипата на Фенербахче се искачи и на осум.

Претходно беше објавено дека турскиот клуб има седум заразени членови, на кои вчера им се придодал уште еден административец.

Фенербахче следнат недела треба да ја почне плеј-оф пресметката со ЦСКА (М) во четвртфиналето на Евролигата, но како што стојат работите овие први натпревари може да бидат и одложени.

На списокот на заразени играчи на Фенербахче се наоѓаат четири имиња, а покрај тоа поради повреда го нема и Јан Весели. Фенербахче планира да лета за Москва на првите натпревари од четвртфиналето во Евролигата против ЦСКА во вторник, но останува да се почека последната лекарска одлука.

sportmedia.mk