Колегата голман, на Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски од Порто, Алфередо Кинтана на тренинг доживеал срцев удар. Веднаш бил пренесен во болница, и од клубот најавија дека навремено ќе ја информираат јавноста за состојбата на искусниот 32. годишен голман.

Митревски и Кинтана, сезонава се колеги, ја делат минутажата што се вели, а тој инаку е роден во Куба, но одамна ги брани боите на Португалија, затоа што веќе повеќе од деценија е дел од Порто.

 

 

sportmedia.mk