Српските медиуми информираат дека Црвена Звезда успеала да се договори со Александар Коларов за трансфер на „Маракана“. По преговори со тренерот Дејан Станковиќ и генералниот директор Звездан Терзиќ поранешниот репрезентативец ќе потпише едногодишен договор со опција за уште една со плата од 600.000 евра по сезона, не вклучувајќи ги премиите и бонусите.

На Коларов му истекува договорот со Интер, а Верона беше заинтересирана но од тоа нема ништо. Пријателството со Станковиќ било пресудно да го облече црвено-црните дрес. Покрај Коларов, Звезда идната сезона ќе биде посилна за Александар Драговиќ и Александар Пријовиќ.

sportmedia.mk